niedziela, 6 listopada 2011

Świetlica ponownie...

bo dużo się dzieje. Tworzymy, bawimy się, odkrywamy różne nowe atrakcje.
Jakiś czas temu dopadłam blog koleżanki o nazwie Mysek, a pomysłów na zabawy z dziećmi u Niej dostatek, po uszy i tylko brać pełnymi garściami.
Dlatego biorę, korzystam i dzięki Myska podpowiedziom powstała u nas pogodynka:


i fruwały wspaniałe rakiety


i nietoperze na okazję Halloween'ową

Ponadto odkryliśmy chustę Klanzy - bawimy się z jej użyciem w różne zabawy, ale największą popularnością cieszą się "Rekin i rybki" oraz "Cukierek" (inna nazwa zabawy - Calineczka).
Szaleństwo ogólne nas ogarnia w trakcie tych zabaw, a ja oczywiście biorę czynny udział - raz byłam nawet cukierkiem (co by nie rzec, że dosyć pokaźną krówką czy też karmelkiem, ale chusta duża, więc dzieci zawinęły mnie dokumentnie ;-)
Jak widzicie - czas spędzony z dziećmi w świetlicy obfituje w różne doznania i doświadczenia. One uczą się ode mnie, a ja od nich i jest to nauka niezapomniana i bardzo dla mnie ważna - dzieci są szczere, niezakłamane. To co mówią, pozbawione jest kalkulacji, a celność ich spostrzeżeń czasami mnie poraża. I tylko mam nadzieję, że jeszcze długo świat dorosłych ich nie zepsuje :-)

5 komentarzy:

 1. Skąd masz pomysły-to wiemy i podziwiamy nie od dziś. A kto funduje materiały plastyczne do Waszych prac? Kierownik świetlicy? ulach

  OdpowiedzUsuń
 2. Ulach - świetlica działa w ramach projektu unijnego. Stąd mamy pieniądze na materiały, ale nie na wszystkie. Trochę rzeczy dokupuje MOK, troszkę odzyskuję z domowych pieleszy i od różnych darczyńców (mój Tata zwozi mi co chwila jakiś karton makulaturowy, my zbieramy tutki po papierze toaletowym itp. ) i jakoś dajemy radę zadowolić wenę twórczą ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj tak, też to znam:) Jak dobrze, że jesteśmy z tego pokolenia co umie zrobić coś z niczego:)) Sylwka! Idziesz jak burza z pomysłami i ich realizacją! Świetnie, widać się tam realizujesz! Super. U mnie trochę wolniej, ale też inna specyfika pracy.

  OdpowiedzUsuń
 4. uwielbiam patrzeć na dzieci przy robótkach :D są takie przejęte :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Sylwka - chyba nie mogłaś lepiej trafić!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :-)