poniedziałek, 30 września 2013

Moja Młodzież...

pracuje, stara się i udowadnia mi, że warto dla nich pracować, rozwijać się i być każdego dnia otwartym na pomysły, podszepty weny czy jak to tam zwał.
Dziś tworzyli portrety nauczycieli z naszej Rady - padłam nad niektórymi rysunkami ze śmiechu, inne spowodowały, że zbierałam zęby z podłogi. Ale o tych pracach będzie pewnie za tydzień. A dziś prace moich uczniów z klasy 4 - wykorzystanie kreski i kropki w rysunku.
Czyż ich koty i cebulki nie są piękne ?
No ja mogę to oglądać i oglądać i ciągle nie mam dość :-)

8 komentarzy:

 1. a ja myślałam, że to są właśnie portrety hahahahahahahahaha

  piękne rysunki, te koty są takie słodkie, a te cebulki takie realistyczne. ale masz zdolnych uczniów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tia, czytanie z rozumieniem ;-) Ja też jestem z Nich dumna :-)

   Usuń
 2. Widać, że drzemią w nich talenty, a Ty pomagasz im je odkrywać !!! Na pierwszy rzut oka widać też kto nie boi się kartki i ołówka. Warto szlifować talent od najwcześniejszych lat, bo tylko wtedy można osiągnąć sukces. Pozdrawiam :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staram się, aby odkryli w sobie radość tworzenia - szczególnie Ci, którzy nie wierzą w swoje siły :-)

   Usuń
 3. Fanja sprawa, tylko uważaj, kogo portretują, w mojej pracy niektóre koleżanki "na bank" by się poobrażały. ulach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Portrety urocze - mam nadzieję, że się spodobają :-)

   Usuń
 4. Uczniowie są bardzo zdolni. Zazdroszczę Ci. Cebula jak prawdziwa a kotu jak żywe. Nie mogę się doczekać kiedy będą portrety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda, są zdolni i chętni do pracy, a to cieszy najbardziej - czasami udaje się aktywizować tych najbardziej opornych. Dziś walczyłam ze strachem 4-klasistów. Ciągle słyszałam "Proszę Pani, nieładnie, co ?", "Proszę Pani, nie umiem" - a ja próbowałam im wytłumaczyć, że dla mnie ważne są ich starania, praca, serducho włożone w proces twórczy - to widać w efekcie końcowym i nawet te najprostsze prace mają wtedy swój urok. Efekty już za tydzień, a jutro pokażę piękne drzewa - praca podsumowująca nasze rozważania nad konturem i tym co można uzyskać poprzez jego umiejętne wykorzystanie. No i Anonimie - może jakie imię lub choć jego pierwsza litera ;-)

   Usuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :-)