niedziela, 29 stycznia 2012

Podsumowań (lekko łzawych) czas...

bo ferie za nami. A był to baaaardzo pracowity czas dla wszystkich, którzy bywali w tym czasie w świetlicy - i dla dzieci, i dla Małgosi, i dla Radka i dla Mnie.
Staraliśmy się stworzyć dzieciom możliwość miłego spędzenia czasu - aby wyniosły z tego, stworzonego dla nich   miejsca, pozytywne emocje, miłe wspomnienia i doświadczenia, owocujące w przyszłości czymś dobrym.
Dlatego dzieci miały możliwość uczestniczenia w zabawach muzycznych, śpiewając różne śmieszne i wesołe piosenkiruchowych, w których chusta Klanzy często odgrywała ważną rolęna świeżym powietrzu - spacerując i bawiąc się na pobliskim placu zabawMogły wyżyć się plastycznie (wiele pomysłów na prace zaczerpnęłam ze strony Myseki - wielkie dzięki super-kreatywna Kobieto !)Powstały laurki dla Babć i Dziadków


podmorskie głębiny z tajemniczymi stworami
łąki kwiatów z iście impresjonistycznych obrazów

bałwanki namalowane i wydarte z gazetcolage stworzone na bazie zdjęć rodzinnych lub listy wymarzonych zakupów (rodzice, trzymajcie się za portfele ;-)

portrety Pani Zimynajdłuższy wąż świata - nasza świetlicowa Anakonda przytulanka
ruchome duszki-pięciopalczatki, które podobały się i dzieciom i Mamom ;-)
piękne maski karnawałowei wiele innych.
Było ciekawie i inspirująco, a pożegnanie z dziećmi było troszkę łzawe - dobrze, że to ja robiłam zdjęcia, nie widać mych łez wzruszenia ;-) Dzięki Wam wszystkie nasze Świetliczaki i dużo buziol dla wszystkich.


Mam też nadzieję, że dzieciaki, które zjawiły się u nas na ferie, wrócą do nas, wpadną choćby raz na jakiś czas, żebyśmy znów mieli okazję się razem pobawić.
Wielkie dzięki należą się również Małgosi i Radkowi - jesteście wielcy Kochani, a czas z Wami spędzony był dla mnie wyjątkowy (myślę, że również dla dzieci) :-)

15 komentarzy:

 1. Jaka szkoda, że nie "łapię się" już na Zimę w mieście. Byłoby co wspominać. To teraz na zasłużony urlop? ;)) Pozdrawiam GA

  OdpowiedzUsuń
 2. GA - to ja zapraszam na taką off-ową "Zimę w mieście", też będziemy mieć co wspominać ;-) a z tym urlopem to bardzo proszę nie drażnić lwa :-D

  OdpowiedzUsuń
 3. Zmęczona, zadowolona i twórcza! Sylwuś! Chylę czoła z podziwem i zachwytem.
  WIELKI SZACUN, KOBIETO!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że praca z dziećmi wsirbała Cię na amen. :) Fajne sprawozdanie. :)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Atuniu - dzięki. Padnięta jestem straszliwie, ale warto było :-)

  Koroneczko - oj tak, siorbnęła, nie mlasnęła nawet i już mnie ma :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę, że wiele się działo w czasie tych ferii :). Będą miały dzieci co wspominać, Ty zresztą też :).
  Wierzę, że jesteś zmęczona, ale to raczej takie miłe zmęczenie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O jak cudownie i jakie piękne prace!

  OdpowiedzUsuń
 8. Frasiu - takich przeżyć się nie zapomina, Dzieciaki są świetne, inspirują, zmuszają do myślenia, działania, szukania nietuzinkowych rozwiązań, a to lubię najbardziej :-)

  Agus - dzięki w imieniu dzieci i swoim.

  OdpowiedzUsuń
 9. Łezka mi się w oku zakręciła. Szkoda, że za czasów mojego dzieciństwa nie było takich kreatywnych osób. Trochę żal i zazdroszczę dzieciakom takich ferii:) Zrobiliście kawał dobrej roboty:) Gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem pod wrażeniem. Kawał dobrej pracy i zabawy .Całuski.

  OdpowiedzUsuń
 11. Sylwia, współpraca z Tobą to sama przyjemność! Masz w sobie tyle energii i radości, wcale nie dziwię się dzieciom, że z taką chęcią przychodzą na świetlicę:) oby więcej było takich "nietuzinkowych" wychowawców:)pozdrawiam Gosia

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetna Pani to i świetne zajęcia i uczestników zajęć MOC :))) Gratuluję udanych ferii i zyczę mnóstwa pomysłów na przyszłość:))

  OdpowiedzUsuń
 13. Aski - no i cieszy, że dziś, w czasach szalejącego internetu są dzieci chętne uczestniczyć w takich zajęciach :-)

  Babciu Maryniu, Ivalio - dzięki :-)

  Gosiu - buziol wielki, Ty to potrafisz poprawić samoocenę :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. This article helps me a lot. Nice work!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :-)